fbpx

Wakacje 2022

Wakacje w 2022 roku były w Warsztatolandii pełne przygód i ciekawostek! Wykorzystywaliśmy każdą chwilę, aby poznawać nowe rzeczy, zwiedzać nowe miejsca i dowiadywać się o sobie nowych rzeczy!

Chociaż część naszych warsztatów dotyczyła historii i nauki o starych dziejach, wcale nie było nudno. Odwiedziliśmy na przykład Muzeum Hebla, gdzie zobaczyliśmy, jak wyglądały narzędzia, kiedy nie istniał jeszcze prąd, a ludzie musieli radzić sobie na co dzień pracą własnych mięśni! Lepiliśmy także z gliny, co dla niektórych z nas było pierwszym takim doświadczeniem! Mieliśmy okazję wyruszyć na wycieczkę krajoznawczą śladami dziedzictwa kultury gminy Zielonki, a nasze poznawanie dawnej kultury zakończył warsztaty dworskie w Zamku w Korzkwi.

Dbaliśmy też o nasze zdrowe odżywianie dzięki warsztatom kulinarnym z goframi, lemoniadą, naleśnikami czy waflami. Nie zabrakło nam oczywiście ruchu, bo wolne chwile spędzaliśmy na pieszych wędrówkach, starając się pobić liczbę przebytych codziennie kroków, mieliśmy aktywny czas w wodnym Bayerparku, przechodziliśmy gry terenowe, wyjeżdżaliśmy do Active Academy, Basenova czy na korty tenisowe!

Śmiechów nie było końca podczas festiwalu kolorów z robionym przez nas proszkiem holi, warsztatów cyrkowych z kręceniem talerzami i żonglowaniem, bitwy balonowej, warsztatów animacyjnych, dnia na „tak” i innych wesołych zabaw!

Dbając o nas rozwój, animatorzy organizowali nam warsztaty sensoryczne w grocie solnej. O nas samych i życiu zwierząt wiele dowiedzieliśmy się na warsztatach w stadninie koni Botoja, które zakończyło pieczenie kiełbasek. 

Po takich intensywnych wakacjach nie ma żalu, gdy wraca się do szkoły! Zapamiętamy je na długo 🙂

Udostępnij:

Poznaj pozostałe edycje